O autorze

kurs dr.Stuarta McGilla wykładowcy

Doktor Stuart M. McGill

Doktor Stuart M. McGill jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Waterloo, na którym wykładał on przez 32 lata. Jego badania laboratoryjne oraz eksperymentalne zorientowane były na kwestie związane z mechanizmami odpowiedzialnymi za bóle pleców, sposoby rehabilitacji oraz poprawę ogólnego stanu zdrowia pacjentów. Podczas swojej kariery opublikował on ponad 240 uznanych przez środowisko naukowe publikacji, napisał kilkanaście podręczników, a także zdobył wiele prestiżowych nagród. Pomógł on również w rozwoju naukowym ponad 40 studentom.

Poszerzał on wiedzę tysięcy lekarzy oraz trenerów personalnych na temat rozwoju zawodowego oraz wysoce zaawansowanych technik diagnostycznych i rehabilitacyjnych.

Obecnie jest on generalnym dyrektorem naukowym w firmie Backfitpro Inc. Niejednokrotnie służy on swoją radą politykom, przedstawicielom dużych korporacji, prawnikom, towarzystwom medycznym oraz sportowcom z całego świata. Najczęściej zajmuje się on nietypowymi i skomplikowanymi przypadkami bólu pleców. Wszystkie produkty reklamowane za pośrednictwem niniejszej strony zostały przetestowane w laboratorium doktora McGill’a.

www.uwaterloo.ca/kinesiology/people-profiles/stuart-mcgill

O prowadzącym

kurs dr.Stuarta McGilla wykładowcy

Dr. Edward D J Cambridge BKin, DC, PhD

Doktor Cambridge współpracował z profesorem McGill’em przez ostatnie 6 lat, pisząc jednocześnie swoją pracę doktorską. Jego doktorat nosi tytuł “Mechanika funkcjonowania bioder i kręgosłupa – różne sposoby zapatrywania na mechanizmy urazów oraz rehabilitację”. Publikacja zorientowana jest przede wszystkim na identyfikacje mechanizmu funkcjonowania bioder i kręgosłupa u osób zdrowych oraz pacjentów po urazach. Znaleźć w niej można przykłady modelowania biomechanicznego oraz opisy badań eksperymentalnych.

Doktor Cambridge jest ponadprzeciętnym instruktorem szczycącym się szeroką wiedzą na temat metod opracowanych przez doktora McGill’a. Prowadzą oni wspólnie wykłady już od pięciu lat. Doktor Ed to także doskonały diagnostyk, który uzyskał tytuł doktora kręgarstwa przed rozpoczęciem współpracy z profesorem MaGill’em. Uczestniczy on przede wszystkim w kursach McGill 1, McGill 2 oraz kursie Mechanika Pleców.

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3501906/