Kursy szkolenia dla fizjoterapeutów instruktorów fitness. Dr Stuart M. McGill jest niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie badań nad kręgosłupem na świecie. Choć jak sam twierdzi zrobił już bardzo wiele, to wiele pozostaje do zrobienia. 240 publikacji uznanych przez środowiska naukowe, kilkanaście podręczników prestiżowe nagrody – Dr. Stuart McGill to nazwisko które mówi samo za siebie.

Dr Stuart M. McGill jako nieliczny badacz naszego kręgosłupa jest również praktykantem nie stawia suchych tez. Opracowuje programy terapeutyczne dla najbardziej wymagających pacjentów z problemami kręgosłupa oraz specjalistyczne treningi dla sportowców

 

Spojrzenie w przyszłość…

Problemy z kręgosłupem to poważne zagrożenie, które staje się w tej chwili epidemią rozprzestrzeniającą się w krajach rozwijających się! Wszystkie nasze siły muszą zmierzać do poprawy jakości życia pacjentów i klientów.

Czy wiesz że 632 miliony ludzi na całym świecie cierpi z powodu bólów pleców?
Zaburzenia mięśniowo szkieletowe stanowią 21,3% sytuacji które związane są z niepełnosprawnością.

Cieszymy się że możemy powitać Państwa w Warszawie na pierwszym szkoleniu Dr.Stuarta McGilla  zorganizowanym we współpracy z BBPilatesSchool

Mamy nadzieje że wezmą Państwo udział w tym wyjątkowym programie. Obiecujemy niezapomniane wrażenie z nauki.

Kurs McGill1 – Odbudowa Funkcjonalności Kręgosłupa  przeznaczony jest dla lekarzy, terapeutów, instruktorów: fitness, pilates, trenerów personalnych, trenerów biegania, fizjoterapeutów, osób związanych z treningiem siłowym i crossfit.

Przebieg Kursu

4 godziny

Podstawy teoretyczne: Wyjaśnianie mitów odnośnie funkcjonowania kręgosłupa oraz czynników sprawiających, że staje się on podatny na urazy. Kwestie te omawiane są z punktu widzenia anatomii, biochemii oraz neurologii.

2 godziny

Interpretacja stanu pacjenta: Próba zrozumienia schematów ruchowych i motorycznych pacjenta oraz ewentualna identyfikacja możliwości wykonywania ćwiczeń korekcyjnych. Przeprowadzanie testów prowokacyjnych celem opracowania możliwie najskuteczniejszego zestawu ćwiczeń. Wykład oraz warsztaty.

 

1 godzina

Zapobieganie bólowi pleców: Najistotniejszym elementem pracy każdego lekarza jest umiejętność zidentyfikowania, a następnie usunięcia przyczyn bólu pleców. Podczas tej sekcji kursu uczestnicy dowiedzą się jak tego dokonać. Wykład oraz warsztaty.

5 godzin

Metody rehabilitacji: Po prawidłowo przeprowadzonej ocenie stanu zdrowia pacjenta najistotniejszym krokiem jest obniżenie dotkliwości odczuwanego bólu poprzez usunięcie jego przyczyny. Kluczowe jest umożliwienie pacjentowi bezbolesnego funkcjonowania oraz poruszania się. Następnie przychodzi kolej na opracowanie nieinwazyjnego zestawu ćwiczeń. Wykład oraz warsztaty.

 

4 godziny

Trening zorientowany na poprawę sprawności – zależnie od tego czy trening ma być zorientowany na zwiększenie wydajności pacjenta w miejscu pracy czy też w danej dziedzinie sportu, konieczne jest zastosowanie odmiennych technik. Niektóre z nich zostaną omówione wraz z ich podstawowymi mechanizmami oraz dowodami na ich skuteczność. Przedstawione zostaną ćwiczenia, dzięki którym możliwe będzie zwiększenie siły, wytrzymałości, gibkości oraz ogólnej kondycji pacjentów. Podczas zajęć praktycznych zaprezentowane zostaną triki, do których uciekają się profesjonalni sportowcy skutecznie radzący sobie z bólami i urazami pleców.

Doktor McGill jest autorem podręczników

“Urazy kręgosłupa lędźwiowego: zapobieganie oraz rehabilitacja”. Książka została opublikowana przez wydawnictwo Human Kinetics w roku 2016.

“Optymalna wydajność oraz funkcjonalność kręgosłupa”. Opublikowana przez wydawnictwo Backfitpro Inc w roku 2014

“Mechaniki Pleców”, opublikowanej w roku 2015

“Praktycznej Strony Urazów”, która opublikowana zostanie w roku 2018

Pierwsze trzy z wymienionych pozycji stanowią podstawę kursu i są lekturami rekomendowanymi dla wszystkich uczestników pragnących poszerzyć swoje wiadomości.

Co otrzymasz w ramach szkolenia?

  • Dwudniowy Kurs Mc Gill1 Odbudowa Funkcjonalności Kręgosłupa Od Rehabilitacji Do Maksymalnej Wydajności.
    W terminie 9 – 10 Luty 2019. Miejsce szkolenia: Al Jerozolimskie 142A Centrum Konferencyjne West Station Warszawa
  • Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie.
  • Gwarancję najlepszych praktycznych i teoretycznych zajęć i wykładów prowadzonych przez doświadczonego nauczyciela oraz wybitnego eksperta w dziedzinie badań kręgosłupa.
  • Nabywasz uprawnienia do kontynuacji szkoleń autoryzowanej metody Dr. Stu McGilla – http://redelivery.ca/mcgill-method-certification/
  • W czasie całego szkolenia zapewniamy tłumaczenie w języku polskim.
  • Bezpłatny serwis kawowy z przekąskami.
  • Rezerwacja miejsca do  30 października daje gwarancję niższej ceny. Otrzymujesz zniżkę w wysokości 400zł. Cena szkolenia po uwzględnieniu rabatu to 1990zł (cena stała 2390zł)